nyjono

Používáte nyní na jaře čerstvé jarní byliny? Třeba čaj z kopřivy?

Nejlepší odpověď
Arne1

Zrovna včera jsme měli pomazánku z medvědího česneku.

Další odpovědi
Drap

Ano, podběl, březovou mízu, kopřivy, žebříček, medvědí česnek, jitrocel

paul1

Čaj z kopřiv jako očistnou jarní kůru, také nádivka s kopřivami a např. i smaženice s kopřivami.
¨Kopřivy i sušíme spolu s jinými bylinkami na čaj.

EKSOT123

Včera jsem si uvařil velký hrnec kopřivového špenátu. Přidal jsem tam i trochu listů bršlice k.n. Také je teď ideální doba na seřezávání mladých pampelišek. Včetně zavitých poupat. Dá se to jíst ke všemu, i k buchtám. Ani se nemusí krájet, jsou-li dobré zuby. Citlivější jedinci mohou pampeliškové trsy vybělit přikrytím nádobou. Možná jsou pak míň hořké.
Medvědí česnek mě teprv vystrkuje růžky- mám ho ve stínu. Ale pažitka už je pěkná. Také jsou chutné nalévající se pupeny z lípy. Pozdeji v květnu pak jsou pochoutkou oloupané mladičké lopuchové lodyhy. Tedy pro mírně otrlé.

Michálek1245

Dobrý den, jarní byliny určitě používáme. :) Ale zároveň si i některé kupujeme. Třeba třapatka nachová se nám nikdy nepovedla vypěstovat a tak ji kupujeme rovnou jako tinkturu od https://www.her­bavis.cz/produk­t/echinacea-trapatka Ale většinou co jde, tak se aspoň snažíme vypěstovat, a když zjistíme, že to nejde, tak až potom jdeme do kupovaných bylin. 😉