Používáte někdy slovo „sporadicky“? Vzpomenete si i na poslední příklad, kdy jste jej použili?

Nebo jej využíváte pouze velmi sporadicky, tak jako právě já teď? :)

Nejlepší odpověď
annas

Příslovce sporadicky moc nepoužívám, spíš české slovo ojediněle, zřídka, málokdy atd.

Třeba některý druh houby se u nás objevuje sporadicky. S někým se vidím zřídka, málokdy atd.

Když jsi už výraz vložil, zjistila jsem v Rejzkově slovníku původ slova.

" Sporadický – vzácný, řídký’. Podle něm. sporadisch, fr. sporadique z ř. sporadikós ‘roztroušený’ od sporás (gen. sporádos) tv. od speírō ‘seji, roztrušuji’.".

Další odpovědi
gecco

Ano, sporadicky je používám…
Ale kdy naposledy? – tak to fakt nevím, já zase do takových detailů (význam ano, přesné znění ne) nepromýšlím/nes­leduju to, co říkám…
Řekněme – jednou či dvakrát za týden?
😉

quentos

Někdy jo, ale na poslední větu s ním si fakt nevzpomenu.

ivzez

Sporadicky.
Před vteřinou.