Lucyfer

Používáte někdo v G-mailu záložku „Aktualizace“? Vyznáte se v tom?

Já jsem pořád ještě nějak nerozkódovala, jaké zprávy tam vlastně chodí (a které do primární složky), co tam mám hledat. Docela mě to mate, přijde mi, že s tímto rozdělením naopak některé věci snáz přehlédnu.

Samotné slovo „Aktualizace“ mi připadá takové nic neříkající/ne­výstižné.

(Chci tomu dát šanci.)

Nejlepší odpověď
cochee

To nejsou složky, Google to pojmenovává Kategorie. Podle definice Googlu jsou Aktualizace „Osobní automaticky generované zprávy, jako např. potvrzení, příjemky, vyúčtování, výpisy“ a uvedené jsou příklady jako WPS Office, The Google Account Team, Google, Služba stažení dat, Tým Gmail. Ten výčet ale není konečný, protože lze uživatelsky Gmail „naučit,“ že tam chci mít ještě tyhlety zprávy a tyhlety zase ne – uchopením zprávy myší a přetažením na jinou Kategorii. Gmail by si měl tento přesun zapamatovat a příště už zprávy od téhož odesilatele přeřazovat podle ukázání. Kategorii, jako i ostatní kategorie (kterých je 5) lze zapnout nebo vypnout, kromě Primární, kterou vypnout nelze a také nelze přidávat své kategorie – Gmail je předdefinoval. Blíže asi v Nápovědě – vpravo nahoře ikona otazník v kroužku, zvolit Nápověda, přejít do Vyhledávání v nápovědě a zadat slovo Kategorie.
Vše, co jsem napsal, platí pro verzi v počítači. Verze pro iPhone a Android popisovat nebudu, může to tam být jinak a já v Androidu pouze čtu příchozí poštu, žádné nastavování ani nic jiného v něm nehodlám provádět.

Další odpovědi
elkon

Na portálu nic neřeším, poštu ze všech mailových adres otevírám a odesílám v Outlooku. Žádné aktualizace tam neřeším. Před otevřením Outlooku ale zkontroluji maily programem MailWasher Pro, abych si nenatáhl nějaké „svinstvo“ do PC. Pokud narazím na nějaké pochybné maily, tak je odstraním než Outlook spustím. Ten prográmek má výhodu, že mi ukáže od koho mail pochází a podle toho se pak zařídím.