Používáte na své zahrádce nebo v okolí domku roundup?

Víte o jeho škodlivosti vše?
Já se s ním setkávám i v práci a jeho důsledky v používání mne až zarazily.

http://suta.blog­.respekt.ihned­.cz/c1-63740170-glyfosat-nejbeznejsi-pesticid-na-ceskych-polich-nove-zarazen-mezi-karcinogeny

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nepoužívám, a o jeho škodlivosti nevím vše.

Další odpovědi
suaeda

Podobným jedům se vyhýbám. Nebude v tom nic dobrého. Pouze na hřbitově těsně kolem náhrobku používám podobné látky aby tam nerostly drny.
I na mšice na zeleninu v truhlíku používám buď šňupací tabák (vajgly se u mne nevyskytují) a na zahrádce zkvašené kopřivy.

pusinka50

Použila jsem ho 1× a 3× po sobě na jedno místo, když jsem se nemohla zbavit kořínků keře rozlezlého po celé zahrádce a následného neustálého rašení dalších odnožů. Na té zahrádce ale nic nepěstuji, je tam jen tráva a určitě bych ho nepoužila na záhony ani v jejich blízkosti

dr.luha

Roundupu se „nemusíte bát“, vždyť se běžně používá v zemědělství u nás i venku. Používají se i jiné značky, vždy se ale jedná o glyfosát. Používá se nejen proti plevelům, ale i na zrající plodiny, aby uschly všechny v jeden čas a daly se sklidit jedním rázem, tzv. desikace. Pokud nemáte vlastní pole a zvířata, tak si ho určitě v něčem vychutnáte.

Vinpe

Plevel v dlažbě, zámkové dlažbě se může odstranit kartáčem na plevel.
https://www.id­nes.cz/hobby/zah­rada/cisteni-spar-ve-dlazbe.A180515_112­635_hobby-zahrada_bma