Avatar uživatele
IK

Používáte Monospace? (písmo o stejné šířce – strojové)

Písmo má výhodu že je počet písmen ve sloupci stejný, takže i snadno počítatelný, nevýhodu, že m se musí spokojit se stejným místem jako i, takže se trochu hůř čte.
Zajímalo by mne zda byste volili raději větší díry či širší znaky…širší znaky se snáze opticky slévají (www. přikládám jen ilustračně, je mnohem více druhů)
http://www.ces­kefonty.cz/ka­tegorie/monos­pace-strojove/
Doplňuji:
mezery mezi slovy jsou stejné šířky jako jedno písmeno, ptám se na prostor který vzniká např. mezi dvěma „s“ nebo „n“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: IK

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4424 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

používám toto písmo ve Wordu, když chci vytvořit přáníčko, vyberu si na Klipartu obrázek, nebo zkopíruju z Googlu a k tomu napíšu text, ve kterém to písmo ještě vybarvím..

volím raději lépe čitelné písmo..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Já mám nejraději písma, které se dobře čtou, např. calibri. A hlavně řadím do bloku, větší mezery mezi slovy jsou pro mě přehledné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Záleží na použití – neumím si představit dokument určený ke čtení v monospace, na druhou stranu si neumím představit psát zdroják programu v proporcionálním písmu. Jedno i druhé má svůj smysl a své oblasti použití.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek