Zlatý

Používáte ke zvýraznění chuti polévek a omáček Glutasol?

Pokud ne, tak proč?

https://pixabay.com/…

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nikdy jsem nepoužívala podobná dochucovadla. "Umělá" chuť mě nelákala, i když jsem ještě tolik nevěděla o zdravé výživě.

"Glutasol je obchodní název ochucovadla užívaného pro zvýraznění chuti různých potravin, jedná se o glutamát sodný, což je sůl kyseliny glutamové.

U nás se označuje jako E621. Názory se liší, ale snažím se vyhýbám umělým přichucovadlům.

Jak lékaři, tak i výrobci potravin jsou tedy již minimálně 30 let seznámeni s nepříznivými účinky glutamanu sodného, ale přesto trvají na jeho údajné bezpečnosti. Nezávislé studie uvedené v knize Erb. Johna E., prokázaly, že glutaman způsobuje cukrovku, migrény, autismus, poruchy pozornosti a hyperaktivitu, Alzheimerovu chorob

https://www.celostnimedicina.c z/…

Další odpovědi:

Zlatý

Nikdy. Mám rád dobrou , přirozenou chuť a ne uměle náhražky, byť třeba i z přírodních surovin.

Zlatý

Ne, nepoužívám. Nahrazuji jej růžovou himalájskou solí, do které nasekám čerstvý česnek nebo různé bylinky. Těm, kteří májí rádi chuť Glutasolu, jídlo ochutím
přírodně fermentovanou sójovou omáčkou "Shoya". :-))

Pokročilý

Nepoužívám polotovary a téměř žádné průmyslově zpracované maso. Takže nemám problém sem tam do něčeho špetku přihodit. Přiznávám se mám doma Glutasol a nebojím se ho požít:) Ovšem s respektem...

Zlatý

Ne z jednoduchého důvodu. Na zvýrazněnou chuť si velmi rychle zvyknete a přestane vám připadat zvýrazněná, pak už jste jen závislý na glutasolu protože bez něj vám vše připadne mdlé a bez chuti :-) JE to nesmysl, kdo by o to stál.

Bohužel výrobci toto dělají běžně tak jako tak, takže nezáleží na tom že vy to do jídel nedáváte, oni vám to do běžně prodávaných polotovarů nacpou tak jako tak.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý Drap 1201
Zlatý annas 1082
Zlatý hanulka11 986
Zlatý marci1 681
Zlatý Kepler 641
Zlatý iceT 546
Zlatý gecco 490
Zlatý briketka10 475
Zlatý quentos 453
Zlatý mosoj 404

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.