Midoc

Používáte k vytápění kondenzační plynový kotel nebo byste jej chtěli používat?

Kondenzační plynový kotel má vyšší účinnost spalování než klasický plynový kotel.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Plynov%C3%BD_ko­tel
.....

nikoliv by jste, ale byste …

Nejlepší odpověď
autacek

Dnes už ti nově jiný kotel než kondenzační, na zemní plyn, ani nepovolí.

Kondenzační kotel má tu výhodu, že z části využije i teplo, které by jinak uteklo komínem.

Další odpovědi
Pepa25

Ano, používám. Docela dlouho jsem se mu bránil, protože jsem měl velmi dobrý kotel, ale tomu došla životnost. Nový kotel mám 2 roky a funguje velmi dobře, trochu jinak mám nastavený termostat a způsob používání kotle a nějaké významné úspory nepozoruju (neříkám, že nejsou, ale nejsou významné).

Hlada

Nepoužívám a nic takového používat nechci. Sleduju inzeráty a hledám možnost koupě stejného atmosférického kotle do rezervy, až stávající bude neopravitelný. Při ceně rekonstrukce je návratnost investice problematická.

Dochy

Máme teď rok a půl. Ta účinnost má být lepší asi o 10–20%, při cenách těch kotlů si nejsem jist jestli se to vyplatí. Nicméně oproti starému kotli je tam určitě vyšší komfort. Pro využití té lepší účinnosti je ale nutné aby topná soustava byla přizpůsobena na nižší teplotu otopné vody.

paul1

Máme starý, už přes 20 let a jsme s ním spokojeni. Při nedávné revizi jsme se doptávali revizního technika (a současně i opraváře) na možnost a účelnost výměny našeho kotle za nový. Nedoporučil nám to, vzhledem k větší poruchovosti a ceně nového, kondenzačního kotle. Úspora plynu není až tak významná, že by se to vyplatilo. Též např. nový výměník u kondenzačního kotle stojí 10× tolik co nový výměník u kotle našeho. Takže zatím si necháváme podle doporučení starý a doufáme, že nám bude ještě dlouho sloužit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.