Avatar uživatele
dust8

Používáte e-roušku?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1282 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Ne, protože...

Reálně se mohu nakazit jen od bezpříznakových nebo nějak nachcípaných nepotvrzených. Ten, kdo má nákazu potvrzenou, označí se jako nakažený v mobilu, není v karanténě a courá mezi lidma, by musel mít kromě viru i hlavu v nepořádku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Ne, protože...

Je to nástroj strachu. Navíc co jsem tak slyšel, nefunguje, jak má. Dojde ti zpětně SMS, žes před tejdnem potkal někoho nakaženýho. Takže je to k čemu…? Tu SMS od slavný hygieničky jsem hned smazal. Nebudu přispívat k tvoření orwellovského světa strachu.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Ano, protože...

Přes všechny omezení lepší než nic.

(otázka se opakuje)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ne, protože...

…se nedá nasadit na tlamu!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ano, protože...

Já celkem roušce, jako chrániče okolí při mém případném nakažení, věřím. A věřím i tomu, že ochrání částečně i mne. A už jsem si na ni celkem zvykl a nepřekáží mi.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ano, protože...

Uznávám, že má své nedostatky, ale zároveň věřím, že má smysl.
Hlada: e=rouška ale nefunguje tak, že se člověk označí jako nakažený a pak ostatním, když ho potkají, budou chodit upozornění. Ona funguje tak, že Ti přijde upozornění na možný kontakt s někým pozitivním až poté, co se ten pozitivní opravdu nechá otestovat i v případě, že v době kdy jste se setkali neměl žádné příznaky, tudíž ani neměl důvod zůstávat doma.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek