VaclavZeman

Používáte deodoranty/an­tiperspiranty?

Já ne. Myji se totiž každý den. Ale znám lidi, co i přes každodenní hygienu či dokonce oholené podpaždí používají deodoranty či antiperspiranty. Připadá mi to pak zbytečné.

A taky mi můj kamarád – vědec typu chemie – povídal něco o staré studii ohledně hliníku a Alzheimerovi nemoci. Už si na to nepamatuji. Ale vím, že říkal, že některé antiperspiranty od té doby tam už dané látky s hliníkem nedávají.

A co vy? Používáte, nebo nepoužíváte? A proč? Děkuju.

Nejlepší odpověď
quentos

Ano. A to se taky myju každý den (denně si dám i sprchu), a stejně to nestačí.

Další odpovědi
cappuccino

Deodorat patri k bezne kazdodenni hygiene, v lete treba i nekolikat za den!
A dneska uz jich je vetsina bez hliniku!
Panove, prosim, myslete na nas! Dnes uz nemusite vonet jako lovci mamutu!!:)

Rokio

Ano, každý den ráno. Přitom sám se považuji tak trochu za prase (nečistotného člověka).

agentpv

Používám hlavně když jdu do společnosti, nebo někam na návštěvu.

Filip84

Ano, samozřejmě, tuhý i postřik, i zapachy.

To, jestli se myješ jednou denně, dvakrát denně, nebo třeba ob den, není až tak podstatné. Kdybys si přečetl Trýbovu Dermatologii (poválečné vydání, jedno z posledních), tak bys se dočetl, že pot maceruje po třech dnech, eo ipso, člověk by se měl umýt nejpozději po třech dnech.

To je jedna stránka věci, Druhá stránka věci je, jak mocne máš pižmo a třetí věc, jaké nosíš oblečení. Pokud máš, třeba i v létě, bavlněnou košili s dlouhým rukávem, a pod ní třeba ještě bavlněné tričko, tak to taková „hrůza“ jistě nebude, jako když nosíš, třeba, sportovní tílko, nebo košili bez rukávů, a nebo i košili s krátkým rukávem, ale ze synthetických materiálů.

Další záležitostí je, jak často si měníš prádlo, a tím nemyslím jenom fusekle, tílko / tričko a bombarďák, ale i košile atp.

Buď jak buď, řekni pěti kamarádkám, ať si, takhle k večeru, k Tobě čichnou. A uslyšíš, jak „voníš“! 🤦‍♀️😅

Člověk má nejmocnější pižmo ze všech živočichů na této planetě, co známe, na to je třeba pamatovat!

zjentek

Voňavka je fajn, v kombinaci s pachem chlapa dokáže doslova zázraky, uáá. Ale nevím, na cos při otázce myslel, Václave. (; Haribol 🙏

paul1

Deodorant občas.