Miroslavst

Používáni firefoxu a nebezpečí

Co si myslíte o zveřejněné hrozbě nebezpečí při používání firefoxu?
http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/software/195496-nemci-varuji-pred-pouzivanim-firefoxu.html

Nejlepší odpověď
infant

Těžko říci. Také za tou zprávou může být snaha Microsoftu, oslabit konkurenta pro explorer. Moc a peníze na podplacení Microsoft má.

Další odpovědi
panenka

Můj názor Miroslave je takový že pokud člověk má dostatečně zabezpečený počítač bát se ničeho takového nemusí.

Lucimia

Nevěřím tomu a dál používám firefox.

anonym

To je jednoduché (a zároveň toto je příklad dobře položené otázky)

Pokud umíš nastavit IE pak je lepší IE, protože umožňuje vysoce selektivní omezení přístupů k jednotlivým aktivním funkcím prohlížeče (Java, ActiveX, skriptlety…) protože má „WhiteList“ (Důvěryhodné servery) Ovšem v základním nastavení oba prohlížeče jsou víceméně rovnocenné s tím že FireFox jak spolupracuje s Googlem tak online kontroluje zda otevíraná stránka nebyla Googlem identifikována jako podezřelá = pustí tě tam až po odkliknutí že na vlastní triko, jenže zase neumožňuje vypnout ty prvky. Ono je velmi sebevražedné pro BFU mít na všech sites povolený skripty páč to je jakákoliv stránka jejím tvůrcům dáváš k dispozici procesor a říkáš tím, pouštějte si u mne jakýkoliv kód který nemohu ověřit, věřím vám. Pak ovšem některé sites není radno otevírat a to ani se „zabezpečeným“ počítačem. Uvědomte si všichni žádný počítač není zabezpečený, nic takového neexistuje, pokud je připojen do sítě to je neoddiskutovatelný fakt. Zřejmě bude třeba trochu to zahustit: Po instalaci počítače je třeba nastavit v IE nejvyšší zabezpečení (=vypnutí aktivních prvků) s tím že pak v advanced je třeba povolit na konci seznamu „Stažení souboru“ to není nebezpečné ale velmi by to omezovalo. Zbyde text a obrázky co se stahuje do počítače a ty tedy nebezpečné nejsou. Všechny sites které potřebují býti interaktivní (mapy, youtube apod.) dát do Důvěryhodné skupiny. S takovým prohlížečem pak člověk může beze strachu serfovat i na porn a warez stránkách BEZ antiviru a antispywaru (nikdo tomu nemusí věřit ale dělám to tak již roky a mám pc čistý) přičemž aplikační firewall používám jen někdy – když potřebuji nějaké aplikaci zakázat přístup na síť. Tak rychlé načítání a tak čisté stránky (bez macromedie se nezobrazí většina reklam) jiným způsobem nikdo nedosáhne. Má to jedinou nevýhodu a to že některé (většinou ty blbě napsané) stránky nefungují napoprvý. A zde už to vrcholí, pro některé tyto stránky je dobré mít ještě vedle po ruce FireFox, kde jsou skripty povolené pořád když je uživatel líný anebo je neefektivní jednorázové použití Důvěryhodných serverů. V takto nezabezpečením FF však není dobré naklikat najednou 30 odkazů na dotaz do Googlu páč to už není kontrola nad tím, zda každá jednotlivá stránka pochází z důvěryhodného zdroje. Podotýkám že metoda selektivního omezení skriptů je účinná i proti PHP injektáži jednoho z důvěryhodných serverů páč vždy jen spouští odkaz na nějaký aktivní prvek na zcela jiné doméně, která však již v Důvěryhodných není a tak se tam nic nespustí. Laicky řečeno je tedy možné brouzdat i třetí stranou zavirované legitimní stránky (např. kdyby někdo zručný napích mapy.cz) s využitím všech jejich funkcí aniž by byl počítač ohrožen, FF však nic takového neumožňuje. Pokud však uživatel vůbec skupinu Důveryhodných nenajde, pak bych mu doporučil FF, neb funkce IE není schopen využít a chybí tam ta pospora Googlu. Doufám že tato odpověd je dostatečně komplexní a jest zároveň odpovědí na otázku proč jsem se registroval.