petar

používání bytu v osobním vlastnictví

Přítel mé dcery s ní bydlí v jejím bytě ,který je v osobním vlastnictví dcery a byl plně zařízen ještě před tím,než se nastěhoval.Nechce púřispívat na Hypotéku a chce ,aby mu připsala polovinu bytu.Jakým způsobem jej může "donutit"děkuji

Odpovědi
Jakub

Pokud dcera nechce svému příteli přepsat polovinu bytu, nemůže ho donutit platit polovinu hypotéky.Může se však s ním domluvit, aby přispíval na chod domácnosti a na náklady spojené s užíváním bytu. Pokud i na to nepřistoupí, bude lepší se s ním rozejít.