Zacheus

Používalo se slovo pindík pro dětský pohlavní úd i v dobách, kdy ještě neexistoval Čtyřlístek?

Nebo je opravdu nějaká souvislost mezi tímto slovem a zajícem ze Čtyřlístku?

Nejlepší odpověď
annas

Slovo pindík pro chlapecký penis – pojmenování podle jeho velikosti.
Stejně tak název pro něco malých rozměrů.
Užívá se ještě pro šachovou figurku.

Jiné výrazy na pí- nejsou zdrobnělé ale většinou vulgární,
..
Zajíc Pinďa znamená, že je malého vzrůstu
--

Slovo Pinďa, Píďa i pindík mají stejný původ. Základem je slov píď – délková míra = část dlaně tvořená palcem a prostředníkem (n. ukazováčkem) při jejich rozevření.. Je to určitě malý rozměr.

Tak vysvětluje nejen SNČ, ale i V. Machek v Etymologickém slovníku.

Jinak viz archiv – jedna z otázek

„Jak přišel Piňda ze Čtyrlístku ke svému jménu“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-prisel-pinda-ze-ctyrlistku-ke-svemu-jmenu

Čtyřlístek začal vycházet v r. 1969, výraz pindík je mnohem starší. Ale užívala se i jiná slova, záleží na oblasti.

Další odpovědi
anonym

Ten zajíc se jmenuje Pinďa.

zjentek

A co myšpulín a fifinka? (;

Kelt

Tak to je zajímavá asociace. Pindík – Pinďa, Pipinka – Fifinka, pulín, šulín, mulín, fulín – Myšpulín, a Bobík , snad Kocour Mikeš, tam byl Bobeš a pro současnou generaci je přijatelnější Pepík, pak Bobík. Takže vím, jak myslíš.

led

„Jo, to jistě nemyslíte malého Pepu? Byl to takovej nicatý, malinkatej Pinďa, co stával vždycky na konci řady. A nevyrostl ani na vojně. I tá rakev, v níž nakonec spočinul, byla malička jako krabička na panenky.“
To myslíte zajíce Pinďu strašpytla ze čtyřlístku? Tak těch tam bylo pět. Kocour Myšpulín, prase Bobík, fena Fifinka, zajíc Pinďa a jejich nepřítel Doktor Zadrhel Kazimír
Ach jo, vy asi myslíte na toho klukovčího pindíka, ta ti bylí již za císaře pána a CK mocnářství.

Edison

Je nutno rozlišit Piňďa a pindík. To jsou dvě zcela rozdílná slova. 😁

Jinak… ANO… 😁

Drap

Používalo už před šedesáti léty

Spartaboy

Ještě Myšpulína přejmenovat na Vyšpulína. :)