Používají se do počítačových skříní i diametrální a tangenciální systémy u větráků?

Odpovědi
cochee

No ještě jsem se s tím nesetkal, ony ty dva druhy mají charakteristický tvar sací a výtlačné strany, která se ve skříni PC moc nevyužije, navíc jsou o něco dražší na výrobu a nevím jak diametrální, ale tangenciální je i typicky hlučnější než klasický axiální PC ventilátor. Asi jsou i rozměrově větší, vzhledem k výkonu – další mínus pro ně.