hapiky

Používají ČD ještě někde ty staré socialistické drkotající rychlíkové vagóny?

U nás jsem je už nějaký čas neviděl.
Dodatek: Vyráběly se v někdejší NDR Y nebo YB?

Odpovědi
Drap

Netuším které myslíš. Nedokrtají vagíny, ale drkotání způsobuje stav železničního svršku.

Kepler

Jestli myslíš takové ty s kupátky, tak ty vidím docela běžně, ale postupně jsou nahrazovány, nebo renovovány.

Arne1

Bohužel asi ne. Ty staré vagony s koženkovými kupe byly neocenitelné při nočních cestách. Pokud nebylo zaplněné, dalo se v něm dobře vyspat.