kratagott

Používá se v optickém vlákně tzv germaniové zrcátko?

Jedná se o povlak germania na křemíkovém vlákně? udržuje se tak světlo lépe v optickém kabelu? Lze dělit germanium ze starého vlákna?

Odpovědi
jáára

zas myslí na prachy…

třeba optické vlákno pro FTTH je silné jako vlas a má několik izolačních vrstev. ve finále má tloušťku cca 1mm. jak bys z toho chtěl těžit tento cenný polokov?
jestli tam ovšem vůbec je.

orwell

Pokud je mi známo, využívá se k tzv. totálnímu odrazu světelného paprsku od povrchu vlákna rozdílného indexu lomu materiálu vlákna a materiálu tvořícího bezprostředně obal tohoto vlákna. O germaniovém povrchu vlákna jsem nikdy neslyšel.