anonym :D

Používá se tato jednotka?

Zdravím. Jelikož předložky mega-, giga- apod. platí pro všechny SI jednotky, používají se někdy i třeba megametry?

Nejlepší odpověď
seraphico

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-nepouziva-jednotka-megametr

Další odpovědi
Dochy

Zvyk. Používat to můžeš, bude to technicky správně. Ale lidem např, při čtení článku to bude jemně nesrozumitelné, protože na to nejsou zvyklí. V rámci Země to nevyužiješ a v rámci astronomie si astronomové zavedli vlastní jednotky, které jim více vyhovují. Megagram se také nepoužívá, řekneš „tuna“, Gigasekunda také ne, budeš čas uvádět v rocích a tak dále…

Ametyst

Používá se jednotka bohatství “megamoney”. 🙂