leporela22

Používá se stále v HTML tag frame?

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli se tag frameset neboli rámy. Jsou ještě stále používané na moderní stránky nebo je to spíš zastaralý tag a v dnešní době se to vše dělá nějak jinak?

Aha já se teprve html a další programovací jazyky teprve učím
děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Na nových stránkách jsem to neviděla. Rámy nebo tabulkový layout jsou věcí minulosti. Vše se dá pohodlněji udělat pomocí stylování CSS. Díky mobilním zařízením je dnes nutností responzivní design a ten bys pomocí framestu nikdy neudělal.

Poslední verzí, která framest podporovala bylo HTML 4.01, definice HTML 5 už to nezná.

Další odpovědi
ivzez

Už téměř dvacet let se doporučuje rámy nepoužívat,
totéž platí pro tzv. „Tabulkový layout“.

K tvorbě webu v začátcích stačí hypertextový jazyk (HTML)
a kaskádové styly (CSS), v nichž se nastylují všechny prvky
(nestylovat přímo v HTML).

Nauč se stylovat odstavce, nadpisy, seznamy, … pokud
možno nevkládej text/obsah jenom do divu/spanu apod.

Programovací jazyky k tvorbě webu? Snad PHP…

Frogman

V HTML5 se už používá jen <iframe>, ve starší 4.01 si <frame> klidně používej, ale pokud chceš dělat moderní web, tak to dělej v HTML5. :)
___
Mimochodem, historie úprav se zase docela povedla… :DDDDDD