Kepuč

Používá se při platbě z účtu číslo objednávky jako variabilní symbol?

(Nemám s placením z účtu moc zkušeností, proto se radši zeptám.)

Na faktuře za objednané zboží bylo pouze č. účtu, pokud jsem zadal u platby č. objednávky jako variabilní symbol, který tam neměl být, bude to pouze poznámka k transakci?

Nejlepší odpověď
gecco

Variabilní symbol slouží k tomu, aby prodávající dokázal identifikovat účel platby (tedy zaco bylo zaplaceno).
Ano – jedna z možností je číslo objednávky (pokud ti prodejce neurčil jiný VS), pro jistotu prodejce kontaktuj a zeptej se.
😉

Radius

U některých plateb chtějí dát jako variabilní symbol číslo mobilu zákazníka, jako 9 čísel, tak jsem to tak udělal a nebyl problém. Jako var. symbol buď číslo zakázky (objednávky) nebo číslo mobilu.