Používá se ještě v nějakém oboru délk. j. decimetr?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Decimetr sice nevím, ale při současných cenách benzínu se asi bude co nevidět používat jednotka decilitr u čerpacích stanic.

Další odpovědi
Lásenka

U nás ve švadlence se to běžně používá, zákazníci chtěj třeba 3dm krajky.

led

Decimeter=4palce zjednoduší to počítanie.
Ale ak nám stačí približná miera používame aj prsty, siahu, lakeť, krok, rozpätie rúk a podobne. Dobré je keď človek pozná svoje telesné miery, môže rýchlo zmerať aj bez meradiel. (rozpätie rúk = výška)