independent

Používa se /funguje vyhledávač v tor-browseru stejně jako v normálním prohlížeči?

Když tam ty URL adresy jsou tkové nesmyslné

Nejlepší odpověď
anonym

zřejmě myslíš adresy typu http://3g2upl4pq6kuf­c4m.onion/ nebo http://xmh57j­rzrnw6insl.oni­on/ že ano … ty jsou náhodné a zdánlivě nedávají smysl zcela záměrně. Jde nejen o anonymitu a nezranitelnost uživatele návštěvníka ale i provozovatele jakéhokoliv *onion webu. Díky tomu že neexistuje žádný centrální registrátor a správce lidsky srozumitelných doménových jmen, je provozovatel v bezpečí, jeho web nelze odstavit pouhou manipulací s DNS. To spolu s dalšími věcmi garantuje mnohem vyšší stupeň odolnosti každého takového webu na deep netu než na klasickém internetu který je mnohem křehčí a prakticky každou ze stran vystavuje příliš mnoha možnostem sledování či úplného odstavení od sítě.

Na deep netu funguje řada vyhledávačů, a uživatelsky fungují velmi podobně jako vyhledávače na klasickém internetu, jen se tam holt častěji vyskytují tyhle lépe zabezpečené a důkladně anonymizované domény cokoliv.onion, které jsou z běžného prohlížeče nedostupné. To je z laického uživatelského pohledu jediný rozdíl.

Další odpovědi
Altair-AC

Proč chceš jít na deep web? Btw měli by fungovat stejně ,ale je to spíš jen pro ten deep web,jelikož ti to kryje ip…