nyjono

Používá Nokia ve svých telefonech pouze systém Android? Z jakého důvodu ne třeba také Windows?

Nejlepší odpověď
anonym

používání systému windows stálo nokii život … doslova na tom zbankrotovala a její cena padla na samotné dno. Dnes se snaží to málo co z velké Nokie zbylo vschopit tím že vsadili na platformu android, což ostatně měli udělat dávno a nemuseli dopadnout takto mizerně.

svého času nokia byla jedinou firmou která trvala na tom že bude dodávat pouze telefony se systémem windows. Za tímto sebevražedným rozhodnutím stál tehdejší CEO nokie Stephen Elop který po svém nástupu ukončil vývoj všech telefonů které stavěly na jiné platformě než od Microsoftu.

Není to velké překvapení, Elop totiž předtím byl zaměstnán právě u microsoftu a jeho nasazení do nokie v roli trojského koně tak bylo více než zjevné. Elop za svého působení v důsledku protěžování platformy Windows na Lumiích doslova srazil Nokii na kolena.

To se nyní mění a nokia zřejmě už půjde jen cestou platformy Android a případně nějakých vlastních úprav této platformy.

Další odpovědi
Arne1

Například proto, že Microsoft ten svůj geniální systém pro mobily definitivně odpískal. To jsi o tom ještě neslyšel ? Cvrlikali si to už všichni vrabci.

cochee

Musím opravit kapitána: řada Nokia Asha nepoužívala Android, ale Nokií vyvinutý operační systém s uživatelským rozhraním Series 40, známý jako S40. U nás méně známá řada Nokia X pak používala systém založený na Androidu, nazývaný Nokia X Platform. Byl použit Android Open Source Project (AOSP) spolu s linuxovým jádrem.