Dr. Darko

Používá ještě někdo CD a DVD, nebo je to za zenitem?

Nejlepší odpověď
Malvína

Používám. Asi tomu už u většiny odzvonilo, ale u mě tomu tak není. Nebaví mě vše on-line, přes telefon… Mám na DVD a CD spoustu uložených věcí a ráda si je pouštím.

Další odpovědi
zjentek

Data na nosičích stárnou. No a online je máš vždy čerstvá, třeba i úplně stejná, ale vždy čerstvá. Což mě navádí na otázku, zda data na internetu stárnou. (;

quentos

Používám běžně. Sice občas pouštím muziku z YouTube nebo v .mp3, ale není nad to moci si ji „vošahat“ ve formě „placky“.

nyjono

Nechce se mi převádět všechna poslouchaná CD do jiných formátů na jiné nosiče.
Prostě vyberu CD, šoupnu ho do přístroje a poslouchám.
Někdy MP3, jindy zase něco jinýho.
A buď si jistej, že takových je nás hodně.

anonym

CD i DVD jsou pro mne naprosto nepraktická média která nepoužívám už několik let. Jejich nepraktičnost se ukázala s rostoucí kapacitou levných pevných disků, vysokokapacitních paměťových karet, flashek a odkudkoliv dostupných cloudových úložišť či domácích úložišť NAS, které umí pojmout třeba i 6TB dat, což je ekvivalent 1300 DVD kotoučků, a umíte si představit hromadu 1300 DVD ? Jeden takový disk je umí nahradit a bude i mnohem spolehlivější. Takže optické disky, přesně jak píšete, jsou dávno za zenitem.

elkon

Když je potřeba, tak ano.

klob1

Ano a nejen to, ale hlavně i nohem starší. Ne jen digitál, ale i analog. Protože, když chce někdo něco dělat pořádného a v reálném čase. Tak nic novějšího to nesvede. A už z důvodu i uchování nahráve a záznamu. CD DVD se po letech sloupne, paměťovka, plast rozpadne. Hold musí, nesmí to vydržet, kvůli EKU. A na netu? Když je to, že se nesmí nikdo k tomu dostat? Nesmysl. A pak by to zabralo moc místa na tom netu. Protože v té kvalitě, to neulož nikamí. Jen v obyčejné kvalitě ano. Proto, i když se třeba film natočí ve vysoké kvalitě, tak nikdo jej neuvidí, ale uvidí v nějaké nižší a horší. A ani DVB-T to neumí ani to by nešlo, protože většině lidí by to nešlo. Ať obraz, ale hlavně zvuk. Nikdo to doma stejně nemá, tolik stop -hlasů. A přenos? Nemožné.Jsou imitace v digi, ale to není ono. CD a DVD tak někdy, ale moc ne. Ono spíš záleží, jako na co to má být použito. Co myslíš? protože i použití se může brát jako podtácek na stůl, nebo na cokoliv jiného. Nebo jestli myslíš, jako na hudbu, film, nebo data? Jestli jako přístroj nebo nosič?

Vojta24

Problém je, že tyhle disky nejsou jenom taková univerzální úložiště ale spíš se prosadily spolu s kompletní specifikací datového formátu. A tady je zakopaný zdechlý pes, datové formáty totiž strašně rychle zastarávají, AudioCD dnes umíme v nových formátech ukládat mnohem efektivněji (viz FLAC, OPUS) a kvalitněji (více zvukových kanálů, vyšší vzorkování), stejně tak DVD video založené na zastaralém formátu MPEG2 je už dnes pradávná historie, mpeg2 byl překonán mnohem lepším AVC a později ještě výrazně lepším HEVC, tento vývoj DVD už sledovat nedokáže, specifikace těch datových formátů zamrzla v čase a bohužel se nevyvíjí, některé přehrávače sice zkouší podporovat novější formáty, ale protože k tomu chybí jasná specifikace neumí to všechny i ty co to umí s tím mohou mít určité problémy :-/. Když to zkombinuješ s faktem že jejich kapacita už dnes není nijak zajímavá, jsou cd i dvd už dnes opravdu ničemu.

anonym

Škoda že jste nezmínila disky BD (BluRay) tam se dá ještě hovořit o nějakém přínosu v kvalitě záznamu, která je skutečně excelentní díky velmi vysoké kapacitě, ale i tyto disky dnes už prohrávají svůj soubor s digitální distribucí a internetovým stramováním ve 4K s novějšími generacemi efektivnějších video/audio kodeků.

Zbynas

Vše už mám jen na pevných discích, pokud možno SSD, něco na cloudech … DVD jsem teď sice vypaloval, ale pro kamaráda do DVD přehrávače … Jinak sám už vůbec nepoužívám.