Avatar uživatele
Dr. Darko

Používá ještě někdo CD a DVD, nebo je to za zenitem?

Zajímavá 0 před 1419 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Používám. Asi tomu už u většiny odzvonilo, ale u mě tomu tak není. Nebaví mě vše on-line, přes telefon… Mám na DVD a CD spoustu uložených věcí a ráda si je pouštím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Data na nosičích stárnou. No a online je máš vždy čerstvá, třeba i úplně stejná, ale vždy čerstvá. Což mě navádí na otázku, zda data na internetu stárnou. (;

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Používám běžně. Sice občas pouštím muziku z YouTube nebo v .mp3, ale není nad to moci si ji „vošahat“ ve formě „placky“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Nechce se mi převádět všechna poslouchaná CD do jiných formátů na jiné nosiče.
Prostě vyberu CD, šoupnu ho do přístroje a poslouchám.
Někdy MP3, jindy zase něco jinýho.
A buď si jistej, že takových je nás hodně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

CD i DVD jsou pro mne naprosto nepraktická média která nepoužívám už několik let. Jejich nepraktičnost se ukázala s rostoucí kapacitou levných pevných disků, vysokokapacitních paměťových karet, flashek a odkudkoliv dostupných cloudových úložišť či domácích úložišť NAS, které umí pojmout třeba i 6TB dat, což je ekvivalent 1300 DVD kotoučků, a umíte si představit hromadu 1300 DVD ? Jeden takový disk je umí nahradit a bude i mnohem spolehlivější. Takže optické disky, přesně jak píšete, jsou dávno za zenitem.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Když je potřeba, tak ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Ano a nejen to, ale hlavně i nohem starší. Ne jen digitál, ale i analog. Protože, když chce někdo něco dělat pořádného a v reálném čase. Tak nic novějšího to nesvede. A už z důvodu i uchování nahráve a záznamu. CD DVD se po letech sloupne, paměťovka, plast rozpadne. Hold musí, nesmí to vydržet, kvůli EKU. A na netu? Když je to, že se nesmí nikdo k tomu dostat? Nesmysl. A pak by to zabralo moc místa na tom netu. Protože v té kvalitě, to neulož nikamí. Jen v obyčejné kvalitě ano. Proto, i když se třeba film natočí ve vysoké kvalitě, tak nikdo jej neuvidí, ale uvidí v nějaké nižší a horší. A ani DVB-T to neumí ani to by nešlo, protože většině lidí by to nešlo. Ať obraz, ale hlavně zvuk. Nikdo to doma stejně nemá, tolik stop -hlasů. A přenos? Nemožné.Jsou imitace v digi, ale to není ono. CD a DVD tak někdy, ale moc ne. Ono spíš záleží, jako na co to má být použito. Co myslíš? protože i použití se může brát jako podtácek na stůl, nebo na cokoliv jiného. Nebo jestli myslíš, jako na hudbu, film, nebo data? Jestli jako přístroj nebo nosič?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vojta24

Problém je, že tyhle disky nejsou jenom taková univerzální úložiště ale spíš se prosadily spolu s kompletní specifikací datového formátu. A tady je zakopaný zdechlý pes, datové formáty totiž strašně rychle zastarávají, AudioCD dnes umíme v nových formátech ukládat mnohem efektivněji (viz FLAC, OPUS) a kvalitněji (více zvukových kanálů, vyšší vzorkování), stejně tak DVD video založené na zastaralém formátu MPEG2 je už dnes pradávná historie, mpeg2 byl překonán mnohem lepším AVC a později ještě výrazně lepším HEVC, tento vývoj DVD už sledovat nedokáže, specifikace těch datových formátů zamrzla v čase a bohužel se nevyvíjí, některé přehrávače sice zkouší podporovat novější formáty, ale protože k tomu chybí jasná specifikace neumí to všechny i ty co to umí s tím mohou mít určité problémy :-/. Když to zkombinuješ s faktem že jejich kapacita už dnes není nijak zajímavá, jsou cd i dvd už dnes opravdu ničemu.

před 1418 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Škoda že jste nezmínila disky BD (BluRay) tam se dá ještě hovořit o nějakém přínosu v kvalitě záznamu, která je skutečně excelentní díky velmi vysoké kapacitě, ale i tyto disky dnes už prohrávají svůj soubor s digitální distribucí a internetovým stramováním ve 4K s novějšími generacemi efektivnějších video/audio kodeků.

před 1418 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zbynas

Vše už mám jen na pevných discích, pokud možno SSD, něco na cloudech … DVD jsem teď sice vypaloval, ale pro kamaráda do DVD přehrávače … Jinak sám už vůbec nepoužívám.

před 1419 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek