TONICK

Použití tekutých řetězů ve spreji jako prostředku proti klouzání obuvi v tělocvičně.

Máte s tím někdo zkušenosti? Před časem mi to tady někdo doporučoval jako řešení mého problémů s klouzavou obuví, ale nejsem si jist, zda-li řetězy nemohou nějak poškodit podlahu, na které budu boty používat?

Nejlepší odpověď
jmhad

jasně že ji poškodí.To svinstvo se musí přilepit na gumu auta,kdo to vydrží do prvního proklouznutí.Vlas­tní zkušenost.Je proto logické, že se to z bot přilepí na palubku či na parkety a správce bude řvát radostí.Ale je fakt,že to nebude klouzat,všem.

Další odpovědi
Drap

A proč by měly ? Je to jen velmi slabý film.

venkovan

No raději ne. nejde ani tak o podlahu jako o klouby. Pokud noha – bota v některých chvílích na podlaze neklouzne, může dojít k těžké zlomenině končetin překroucením setrvačného točivého pohybu těla proti nohám, které ale neklouznou na podlaze. Dost často takové zlomeniny vznikají na hřištích s povrchem z recyklovaných pneumatik (někdy na venkovních hřištích) dokud se guma nezanese drobným písečkem.

Kopera123

Na auto jsem vyzkoušela tyto: http://tekute­retezy.cz/ ale na vniřní použití netuším. V 70.letech to vyráběli, ale to se říkalo, že to ničí lino. Co jsem si koupila nyní, tak by měla být nová receptura a snad by to mělo být ok.

Whali

Originál tekuté řetězy jsou na pneu, u bot do tělocvičny mi to přijde blbost. vyrábí to Warp Car, česká firma, tak jim napiš a zeptej se. Třeba budou vědět..