Danielson

použití rtuťového teploměru k zjištění tteploty vzduchu v mistnosti

muže se rtuťový teploměr dát do vody aby zjistil její teplotu?

Nejlepší odpověď
Mapel

Dříve se vyráběly pouze rtuťové teploměry. Vzhledem k nebezpečnosti rtuti při rozbití teploměru se začaly vyrábět lihové. Takže není problém měřit teplotu vody rtuťovým, který má příslušný rozsah.

Další odpovědi
anonym

Může,ale ne lékařský.

Drap

Pokud je konstruován na patřičný rozsah, tak proč by ne.Pokud je teploměr konstruován na 50 stupňů, tak při měření vody, která má 70, může prasknout.