Rohlik

Použití řidičáku jako dokladu totožnosti = problémy. Proč?

Jelikož mám ještě starou občanku, která je velikostně veliká, a nevleze se do peněženky, tak používám řidičák jako doklad totožnosti. Řidičák je státem uznávaný doklad totožnosti a proto mne překvapuje, kolik problému s tím mám.
Například:
Hotel International Praha – Ubytovat se s použitím řidičáku jako dokladem totožnosti byl zde problém, který provázelo několik důvodů proč to nejde. Nakonec to přeci jen šlo, ale ty řeči okolo…

Registrace předplatné jízdenky na MHD – Nepochodil jsem i když jsem se snažil. Musel jsem použít OP.

Výpis z trestního rejstříku na Czech POINTu – Jejich systém nepodporuje řidičák jako doklad totožnosti jak mi bylo pracovníkem řečeno…a tudíž jsem zde nepochodil.

Otázka teda zní, proč je s tím tolik problémů? Pokud daný podnik neakceptuje řidičák jako doklad totožnosti, porušuje tím něco?

PS: Nepište mi prosím, zpravy typu:„Když máš takové problémy, tak si nechej udělat novou a menší občanku…“

Nejlepší odpověď
Dochy

U nás se jako doklad primární doklad totožnosti bere občanka či pas. Řidičský průkaz není oficiálním dokladem totožnosti,je to úřední doklad prokazující vaše oprávnění k řízení vozidel. Nicméně je to úřední doklad ze kterého lze totožnost zjistit a v mnoha případech postačuje.

Další odpovědi
cukrar

Pokud máte trošku znalostí o doložení totožnosti, vyhrajete debatu. Pokud úřednice má od šéfa, či od progamu „nařízeno“, zapsat číslo občanského průkazu, musí to udělat.
Hotel v Praze Vám sdělil jaké důvody nezapsání? Ty jste vyvrátil, vyškolil personál a vše bylo OK.
Problém je ve zvyku, doložit totožnost občankou.