Paul86

Jaký by byl postih, kdyby pepřový sprej použil někdo mladší 18 let?

Pepřový sprej je u nás prodejný od 18ti let, ale jaký by byl postih, kdyby ho použil někdo mladší 18ti let? Za předpokladu, že by se jednalo o zcela zjevnou sebeobranu (evidentní napadení, pokus o znásilnění apod.).
Také za předpokladu, že by dotyčný nebyl blbý a neřekl, od koho ten sprej má.

Odpovědi
gecco

Žádný postih…

Kepler

V případě prokazatelného použití spreje v sebeobraně žádný postih nehrozí. Zákaz prodeje osobám mladším 18 let je jenom pokus o regulaci prodeje. Stejně jako u alkoholu. Mladí prostě často dělají blbiny.

Dochy

Za použití žádný. Možná by někdo řešil odkud ho máš… Ale v „krajní nouzi“ můžeš páchat téměř cokoli pokud to děláš abys odvrátil nebezpečí.

Lamalam

Nebyl by žádný.

Šidlo

sebaobrana je len jedna…v podstate pre každého

tuším ani na slovensku by to nemal byť problém ani pre maloletého...­..lenže.....bo­lo by treba dokázať tú sebaobranu a všeobecne- postriekaný útočník by nemohol mať nič pozitívne spoločné s políciou