dentista

Potvrzení od lékaře a zakladní škola

Zdravím,
má právo učitel na základní škole na „potvrzení od lékaře“ ?
bohužel ho nemám, a hrozí mi zhoršený stupen z chovaní.
Nedalo by se to to „pravidlo“ nějak obejít? 🙂
Děkuji mockrát

Nejlepší odpověď
annas

Otázka už byla položená. Okopírovala jsem vám odpověď:

Lekari nejsou od toho aby davali nejaka razitka. Zkuste si takhle chodit na urady – pro „nejake razitko“. Povinnost vydávat žákům omluvenky není lékaři uložena žádným právním předpisem, jedná se o dobrou vůli lékaře. Vydávání omluvenek není výkonem hrazeným z veřejného zdravotního pojištění. Razítkování žákovských knížek a omluvenek není posudkovou činností lékaře. Lékař samozřejmě může tímto způsobem pacientovi potvrdit, že byl na vyšetření či ošetření, nejde však o jeho povinnost, ale dobrou vůli. Navíc musí dbát, aby nedošlo ke zneužití jeho razítka a podpisu.

Má-li škola pochybnost o omluvách nepřítomnosti žáka ze zdravotních důvodů, může pouze v odůvodněných případech požádat rodiče, aby zdravotní důvody doložili. Rodiče pak mohou požádat lékaře o vystavení potvrzení o překážkách ve školní docházce dítěte ze zdravotních důvodů. Toto potvrzení jsou rodiče povinni lékaři uhradit (viz ust. § 15 odst. 9 zák. č. 48/1997 Sb., v platném znění).

http://www.po­radte.cz/skola/658-kdo-omlouva-absenci-ve-skole.html

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musi-mi-dat-lekarka-razitko

Další odpovědi
pokazdejinak

pokud vím, tak žáka ZŠ omlouvají z docházky rodiče… případně to MOHOU doplnit potvrzením lékaře, ale primárně jsou odpovědní rodiče

  • to učiteli nestačí jejich podpis?

Drap

To by se tedy asi nijak obejít nedalo.