Potřebuju živnostenský list? Jsem zaměstnanec.Chci si přivydělat.Občas někomu přidělat poličku,vyměnit baterii

Nejlepší odpověď
Deli

Pokud si přivyděláte do 20.000 za rok, nemusíte mít ŽL. Jakmile budou Vaše příjmy vyšší, tak ano.

Další odpovědi
Hlada

Jde o to, jestli činnost budete vykonávat soustavně a bude mít tak charakter podnikání nebo půjde o nahodilý příjem. Výše příjmů je rozhodující pro povinnost podat daňové přiznání, nikoli povinnost mít ŽL. Limity jsou 6 000 pro zaměstnance a 15 000 pro ostatní. (§38g zák.586/92)

jmhad

No ono je to sporný.J8 bych i do takové věci šel na „dohodu o provedení práce“ a k tomu měl ŽL,třeba na obstaraveltskou činnost.Ono se našim úřadům a panu ministrovi nedá v ničem věřit.