wendy05

Potřebuju vědět čárku

Sousedovi kočky které se vyhřívaly na slunci se blaženě protahovaly.
Kdo ví kde je tam čárka napište a jaký je to druh věty vedlejší

Nejlepší odpověď
Robert_PM

Před které čárka. A patrně VV přívlastková, ale bez záruky. Čárka se zárukou.

Další odpovědi
anonym

Jak zní kouzelné slovíčko?
Sousedovy kočky, které se vyhřívaly na slunci, se blaženě protahovaly.
Kdo ví, kde je tam čárka, napište, PROSÍM. Jaký je to druh věty vedlejší?
Když víš, kde je čárka a že vedlejší věta začíná zájmenem „které“, tak si dáš určitě dohromady i druh věty.
Doplňuji:
Takže odpověď máš dopsanou v interní poště.

arygnoc

„které se vyhřívaly na slunci“ je vložená veta a má byť oddelená čiarkami.
Neviem aká veta vedľajšia to je a či to vôbec veta vedľajšia je (podľa mňa je vložená), nie som lingvista, gramatik či pravopisec (a čo je z toho správne?).