Elos

Potřebuju schválit střední školu. Měla bych zkusit barmanku?

Napadlo mě jestli bych měla jít na střední školu kde bych se učila nové věci ihledně drinků (alko, nealko) Napadla mě barmanka. Využiju tam vaření, nějaký ten jazyk, možná i matiku. Měla bych to zkusit??? Předem děkuji za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
zzzzz

Uvědom si, že barmanka možná vypadá jako zábavná práce, ale je too dřina:-(( Práce je převážně v noci, až budeš mít děti, tak tu nevýhodu poznáš, je to za minimální mzdu, tringelty stojí taky většinou za houby:-((( Nohy a ruce trpí šíleně, a celý den nebo vlasně noc si v zahulené místnosti:-((

Barmanku můžeš dělat i jako nevyučená, ale pokud se v tom vidíš, jdi do toho:-))

Já bych volila spíš nějaký obor s maturitou:-))

Další odpovědi
da ny

Barmanku můžeš jednou dělat i bez školy .....
Zvaž pracovní dobu a prostředí
http://www.bles­k.cz/tag/barman­ka/1

Pokud na tom trváš zjisti si info o hotelových školách – SŠ i VŠ např.:
http://www.hs-radlicka.cz/
http://www.hot­skolabrno.cz/?stran­ka=84&nix=pro-uchazece&utm_sou­rce=sklik&utm_me­dium=cpc&utm_cam­paign=obory
Vyučit se a pracovat jako barmanka můžeš po jakékoliv SŠ nebo VŠ

Kelt

Nedívej se na to z pohledu patnáctiletého člověka, obejdi si ve městě lidi, kteří se tímto už zabývají, zda je to uspokojuje. Ale měla by ses umět rozhodovat sama a nést si i případné následky.

mojitek

Ono něco jinýho je koukat se na práci z pozice zákazníka a něco jinýho je tu práci dělat. A hlavně: v práci za barem jsou obrovské rozdíly-tam se na nějaký zákoník práce vůbec nehledí..krom jiných věcí. A taky : střední škola"barmanka" neexistuje.Udělej si hotelovou školu,pak barmanský kurz.Tím barmanským kurzem se z tebe barmanka nestane,je to jen jakýstakýs náhled do barmanství a plno lidí co má barmaňák neumí udělat ani základní drinky správně(mimo jiných nešvarů drtí mátu společně s cukrem a limetou na Mojito atd atd..fuj).Tedy pokud se ti chce,přihlaš se na hotelovku a studuj i –soukromně „mixologii“.--

mojitek

není zač..........­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.......