wendy05

Potřebuju PROSÍM vědět čárku a druh vedlejší věty

Bylo zřejmé že nám autobus ujede

Nejlepší odpověď
quentos

Čárka bude před „že“.
Za „ujede“ bude tečka.
Pro správné určení vedlejší věty se musíme na danou větu správně zeptat. KDO NEBO CO bylo zřejmé? Což je otázka, pomocí které se ptáme na podmět. Jde tedy o vedlejší větu podmětnou.

Další odpovědi
anonym

Po předchozí zkušenosti doporučuji otevřít učebnici a vypracovat si úkol sama. Poradit v nouzi, prosím, ale řešit zde domácí úkol, to snad po nás ani nemůžeš chtít.

wendy05

Promiňte ale nebuďte naštvaná, že jsem vás nezvolila za nejlepší odpověď. Bohužel musíte se naučit prohrávat :D

tom004

Milá slečno.Nejen,že jsi líná se učit,ale ještě jsi dost arogantní. Víc slušnosti na těchto stránkách a častější návštěva vyučování,by nebylo na závadu. >ocko< napsala pravdu.

anonym

Děkuji Ti tome004. Ona mi Wendy napsala pár omluv do interní pošty a aby se necítila trapně, tak asi musela do diskuze takhle zareagovat. Ach jo, o čem to asi svědčí?
Pročpak se mi zase vybavila ta úžasná yukí?
Mladé slečny mají zřejmě velký problém se svou vlastní identitou a místo slušnosti se snaží být kousavé. Už dávno mohly pochopit, že jsem ve svém věku hodně tuhá a takové útoky mne opravdu neberou.