SteimlX

Potřebuju připojit monitor přes VGA do základovky na WIN 10. Jak na to?

Mám Win 10 přes grafiku píchlou TV přes HDMI, to šlape v pořádku, ale na grafice nemám VGA. VGA je jen nazákladovce. Ta má všechny drivery v cajku. Ale monitor mi nenajde. Vůbec. Půjde to vyřešit bez redukce? mám Win 10 nově.
Deska je B250M PRO4 a grafika je ASUS Radeon RX 470

Nejlepší odpověď
Arne1

Podíval bych se do BIOSu jak je to tam nastavené. Řekl bych, že máš grafiku na základní desce potlačenou a upřednostňovanou tu externí.

Další odpovědi
still

Nezáleží na systému, ale na zákl. desce. Pokud nemáte nějakou herní, či serverovou základní desku, tak vám obě najednou prostě nepojedou. Buď jedna, nebo druhá, přepínání umí skoro každá, ale na souběh je jich jen pár. Byli bysme chytřejší, kdybyste nám sdělil typ základní desky v počítači.

led

skontrolujte si v nastavení monitorov

SteimlX

Tak v BIOSU přenastaveno, ale monitor mi ˇřádkuje"… je to na závadu? na starém PC jsem měl HDMI i VGA v grafice a taky monitor řádkoval… Je to na závadu nebo jenom opruz?

still

Také mi pojem „řádkuje“ nic nepřipomíná. Nicméně pokud to deska umožňuje zkuste snížit sběrnici rychlost na maximálně 4×.

cochee

Nevím, co si mám pod „řádkuje“ přesně představit, ale vypadá to, že buď není monitor úplně OK, anebo parametry videosignálu (nejspíš počet řádků) jsou pro něj na hranici zobrazitelnosti.

SteimlX

No řádkováním myslím takový- když třeba natáčíte kamerou televizi nebo monitor, tak tam jakoby běhá shora dolů řádky.
sice jen zlehka, ale spíš to připomíná mihotání