kutilek

Pomůžete vyřešit problém s kazetovým adaptérem do auta?

Dobrý den, dneska mi dorazil kazetový adaptér HAMA z Alzy a z nějakého důvodu mi nepřehrává skladby z mobilu v mém autě (Renault Mégane Classic, rok výroby 1999), adaptér jsem zkoušel na normálním kazetáku a tam fungoval.
Podle různých návodů co jsem našel na googlu, jsem ten adaptér rozebral a vyndal z toho většinu koleček, krom těch co kazeták protáčí, v kazetáku pořád fungoval, ale v autě stále ne. Jenom se to protáčí a zvuk žádný :(. Pro jistotu jsem vyzkoušel normální kazetu v autě a ta fungovala bez problému.
Btw autoradio v tom Renaultu je Philips Radiosat 6010.

Původní neotázka
Potřebuju pomoct s kazetovým adaptérem do auta.

Odpovědi
Roman71

Pokud má kazetová mechanika v rádiu takzvaný „autoreverse“, bude možná příčina tam. Rádio se snaží kazetu přehrávat z obrácené strany. Zkuste stisknout obě tlačítka pro převíjení naráz, tím by se měla mechanika přepnout na druhou stranu kazety.

Jana5678

Měla jsem také problém s adaptérem do auta, který mi přestal fungovat. Naštěstí jsem našla zde na internetu stránky https://www.2din­.cz/ a zde koupila adaptér a můj přítel ho zapojil. Bylo to rychlé a opět zase funguje, takže to nebyl žádný velký problém. Nejsem odborník, a ani neví, jaký přesně potřebujete adaptér, ale podívejte se tuto stránku mají tam různé druhy.