ven.cik

Potřebuju pomoct s definicemi…

Potřebuju si zejtra napsat test z programování, docela lehký ale chtěl bych se na to dobře připravit a dostat dobrou známku tak potřebuju definice, jak byste je řekli svými slovy, vím že je toho plný internet, ale potřeboval bych to vědět jak by to řekl nějaký programátor…
While-
For-
If-
If else-
x+++ -
x--- -
int a -
Float-
Double-
Byl bych rád za pomoc a koho to obtěžuje tak at to sem prosím nepíše ;)
Doplňuji:
Sem začátečník, a zatim to moc nechápu takže nevim co je Assemler…:D Ale děláme v Netbeans v jazyce Java jestli to pomůže…

Odpovědi
anonym

A napíšete sem prosím jaký Assembler využíváte?

nonnel

While – příkaz cyklu
While x < 5
x = x + 1
Wend

For – příkaz cyklu; při průchodu se x automaticky zvýší o zadaný krok. Není-li krok zadán (Step), platí krok 1
For x = 1 To 10 Step 2
a = a + 1
Next x

If – podmíněný dotaz
For x = 1 To 10
a = a + 1
If a < 3 Then
a = 0
Else
a = a + 1
End If
Next x

x += 1 přičtení 1 k proměnné x (x = x + 1)
x -= 1 odečtení 1 od proměnné x (x = x – 1)

int a – celočíselná proměnná a – proměnná typu integer
Float – označení proměnné s pohyblivou desetinnou čárkou
Double – proměnná s dvojitou přesností
od 1.79769313486­231E308 do –4.94065645841247E-324 pro záporné hodnoty a od 4.94065645841247E-324 do 1.79769313486­232E308 pro kladné hodnoty.

Příklady jsou psány pro Visual Basic.

ven.cik

*Assembler

ven.cik

*Assembler