Jirka45

Mohu být znovu nemocný??

Dobrý den, měl jsem ošklivou angínu a proto mi byl píchán penicilin 5 dní, po 5ti dnech jsem dostal penicilin v tabletách a užíval jsem ho zhruba týden po té jsem byl na kontrole a bylo mi řečeno, že mám akorát následující den teblety dobrat. Druhý den jsem na to 2X zapomněl a když mi bylo docela dobře myslel jsem si, že to nějak nevadí.Další den jsem normálně přišel ze školy a šel ven. Po příchodu domů se mi celkem udělalo špatně a mám pocit, že se mi angína vrátila. Vzal jsem si další tabletu. Co myslíte mám normálně pokračovat v užívání penicilinu ? :
Doplňuji:
Já jsem, ale dávkování bral pravidelně a tak jak mi bylo řečeno. Nemohu za to. A když vezme te v potaz to, že mi byl penicilín 5 dní píchán tak jsem nějakých 10 dní ho užíval.

Nejlepší odpověď
anonym

Normálně si zase zajdi k doktorovi – ten ti řekne, co a jak.
😉
Může jít o recidivu, ale taky jen o únavu po nemoci – a to z nás tady nikdo nezjistí.

Další odpovědi
petra15

Uz po dvou az trech dnech (s antibiotiky) jsi zdravý a cítis se dobre. Dobrat je ale musís jen z toho duvodu, ze jinak tem bakteriím poskytujes rezistenci – náskok (a tak to pak uz s penicilínem nepujde). A to se práve ted stalo.:-)

mosoj

To že jsi poslední den nedobral antibiotika určitě tvůj současný stav neovlivnilo. Těch pár tabletek již neber a naklusej k doktorovi. On posoudí co dál a pokud ti dá další ATB bude to něco jiného než penicilín. Penicilín již všeobecně moc nezabírá. Nenech se vyvést z míry. Po druhé až zapomeneš, tak začni znovu ATB brát když si vzpomeneš podle stejného schématu dávkování. Určitě jsi nemoc nezhoršil, jedná se o jinou příčinu.

NikkiHeat

Antibiotika je nutné brát přesně až do dobrání celého balení. Vynecháme-li některou dávku okamžitě ji doplníme a pokračujeme dále v léčbě. K recidivě nemoci při vynechání dávky může dojít.

Bauška

Zhruba do mým 14 let to byly moje setrvalé stavy, velmi často jsem měla ošklivé angíny, které se mi vrátili třeba i třikrát a proto si pamatuji, že antibiotika se musí dobrat do konce, ikdyž mi je úplně dobře. Mě se ovšem angíny vracely i po dobrání antibiotik a sedimentaci, která ukázala, že jsem zdravá. Rozhodně vyhledej lékaře.