Kapicka

Potrebuju pomoc jak se tento priklad vypocita…

Je to priklad na stupne() a minuty(´) – 13 6´ coz ma vyjit 4* 22´ ,ale ja jsem vubec nemohla prijit na ten postup presny ,poradite mi prosim pokud mozno? Diky moc
Doplňuji:
Ale ja potrebuju presny postup a ne jen nejake ty bla bla kecy, o kterych si myslite ze jsou mi uzitecne…

Nejlepší odpověď
led

klasické počítanie s desatinnými miestami, v tomto prípade pracujeme so 60-kovou sústavou
počítajte najprv minuty
a=22 je viac ako b=6, k b pripočítame 60 a=22 b1=66
x=b1-a=44
teraz z od čísla s väčším počtom °odpočítate 1, vyjde 12°
Ďalej už to nie je problém…
kedže si nežiadate blablakecy, ostatok necham na váš rozum.

Další odpovědi
arygnoc

proč tolik arogance? (arogantní jsem tu JÁ!)

hledej, kapičko, na netu, a najdeš (třeba http://www.mat­web.cz ), jinak:

POPROS!
i dvakrát.
a nebuď uražena, pokud ti nikdo nevyhoví, protože tohle není učebna ani středisko na vypracování domácích úkolů.

pokud látce nerozumíš, požádej spolužáka/spo­lužačku, ale nejlépe vyučujícího, o opětovné vysvětlení.

Přiznat se, že něco nevím a chci to vědět, je lepší jako nevědět.

Michal Kole

Počítá se to normálně jako artmetika, ale vtip je v tom že úhlové míry mají 60kovou soustavu jako čas.

odmysli si stupně a minuty a představ si hodiny s hodinami, minutami a sekundami

Nanoon

Opiš o přestávce a kašli na to… :)