anone

Potřebuju občanku při nástupu do zaměstnání?

Zítra nastupuju do nové práce,ale ztratil sem občanku.Proto jsem si ji byl dneska zařídit,ale zrovna měli na úřadě nějakou chybu takže mně nedali ani ten papír co se dává místo občanky než se udělá nová.Je fakt nutná občanka při nástupu?Mohu nástup o den nebo dva odložit?
Doplňuji:
pro mně by bylo nejlepší nástup o den odložit,zítra už bych to měl zařízené,ale nevim jestli to není blbé odkládat…

Nejlepší odpověď
huxa

zda-li tě zaměstnavatel či někdo jiný pozná je nejduležitější. Zavolej ještě do zaměstnání a oznam tuto nemilou situaci, popř. vezmi si nějaký jiný průkaz totožnosti (řidičský průkaz, pas, …).

Další odpovědi
tom004

Pas je rovnocenný doklad. Takže na dobu než Ti vystaví nový OP,by měl stačit.
Doplňuji:
První den v zaměstnání a hned „problém“? Já bych šel. První dojem,bývá u některých zaměstnavatelů důležitý.

Michal Kole

Obávám se, že asi bude problém pokud není podepsaná smlouva nebo tě vrátný ještě nezná nebo nemáš vydanou vstupní kartu

pusinka50

Já bych se došla osobně domluvit.

anonym

Kolesy si nevšímej, jestli nemáš pas, tak máš ještě řidičák (zbroják) a rodnej list. Normální zaměstnavetel nad tím mávne rukou, vezmě Tě a počká…