Adelexx

Kde stáhnout program aby mi to otevřelo soubory s koncovkou dll?

Ahoj, mám nějaké soubory, které potřebuju otevřít s koncovkou dll, ale píše mi to nějak že to prostě nejde protože na to asi nemám program,kde bych ho mohla zdarma stáhnout ? předem díky za odpovědi.
Doplňuji:
Questman: Nevím jak jsem na to přišla, jen mi to prostě nefunguje, prostě v jednom návodu na youtube otevřel tu složku se hrou a tam otevřel nějaký soubor s koncovkou dll, tak sem ji chtěla otevřít já a napsalo mi to že to nejde ..

Nejlepší odpověď
Dochy

DLL jsou knihovny programů. Zpravidla obsahují části SW zajišťující nějaké specifické funkce (ve hrách třeba přístup na grafickou kartu, zpracování zvuku, …), nebo třeba i soubory nějakých doprovodných prvků (ikony, grafické zpracování tlačítek apod.).

Normální uživatel by neměl mít žádnou potřebu se v DLL jakýmkoli způsobem šťourat a uživatel,který neví co DLL je a nemá info o souvislostech by se o to neměl ani snažit.

Jinak jsou programy, které umožňují se v DLL šťourat, ale to jsou zpravidla nástroje pro vývojáře, nebo hackery/crackery.

Další odpovědi
Questman

To nepotřebuješ otevírat :D
Jsou to datové knihovny, které si otevírá a pracuje s nimi program (většinou hra) sám.

Jak jsi přišla na to, že potřebuješ rozbalovat .dll soubory? o.O
Doplňuji:
V tom případě na téhle stránce bys měla najít odpověď na svou otázku :)
http://www.sol­vusoft.com/cs/fi­le-extensions/file-extension-dll/

arygnoc

dll súbory – hrabať sa v nich alebo nie?

ako kedy.
niekedy sa totiž jedná o komprimované súbory, niekedy o jednoduché textové súbory, habaďúrsky používané ako ini súbory.

pokiaľ sa jedná o súbory, v ktorách VIETE čo editovať, možno ho otvoriť v akomkoľvek textovom editore, ktorý pracuje s neformátovaným textom (napr. vo win notes [notepad], inak doporučujem pspad).

pozor na kódovanie! (najčastejšie utf-8, ale nie vždy, a to je potom problém)
pred prácou/editovaním doporučujem originálny súbor zálohovať.

:-Q

anonym

Stáhni si Resource Hacker, ten je na to nejlepší.

ivzez

Proč chceš otvírat soubor s příponou DLL?
Jestli ti něco nefunguje, bylo by podle mne
rozumnější pokust se místo nefunkční knihovny
sehnat nepoškozený soubor.

arygnoc

ivzes, to nie je vždy pravda.

často sa práve súbory dll používajú (maskujú) i ako konfiguračné či inicializačné súbory (napr pre lokáciu, proxy nastavenia a vlastne akékoľvek nastavenia).
a tam sa niekedy pohrabať oplatí, práve „nepoškodený“ súbor je na nič.

sťahovať orignálne dll (niekedy i ocx či drv) sa oplatí, pokiaľ sa jedná o obslužné programy či ovládače (čo vlastne v podstate sú), do tých sa rýpať nehodno.

:-Q

ivzez

Měla jsem na mysli spíše přeinstalaci programu
(pravda, měla jsem to napsat)…

Ještě jsem se nesetkala s konfiguračním souborem
s přípnou DLL. Nemáte nějaký příklad?