Markov

Potřebuji zjistit jak vzniklo příjmení Pudl. Pochází z Německa takže by to se pse nemělo být nic společného.

Nejlepší odpověď
anonym

Pudl je z nemciny „louže“. Ale pouzivalo se drive , je to staré německé slovo , ktere znamená „splash ve vodě“. Nyni je to take rasa psa, jako v Cechach.
V Nemecku zije asi 143 lidi prijmenim Pudl.

  • iv-

Další odpovědi
annas

Iv uvedla význam slova. Doplním historii. Slovo pudl má základ ve staroněmeckém „Pfudel“, které značilo louži nebo rybníček. To může mít souvislost právě s využitím pudlů pro lov zejména vodního ptactva.

Plemeno psa pudla je staré, takže váš předek mohl tyto psy chovat nebo sám byl kudrnatý stejně jako pudl, případně mohl bydlet někde u rybníka či velké louže.

Dnes už nelze stoprocentně zjistit, proč dotyčný příjmení získal.

V. v. s využím etymologie.