ozzius

Potřebuji živnostenské oprávnění k truhlařině?

V příloze 1 živnostenského zákona se píše, že „truhlářství, podlahářství“ je řemeslná živnost, avšak zde „https://www.mpo­.cz/assets/do­kumenty/28675/622­40/647135/pri­loha021.pdf“ se uvádí, že „12) Zpracování dřeva, výroba dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků“ je živnost volná.
Moje dřevěné výrobky by byli stoly, komody a nábytek celkově. Nejsem si jist, jestli musím být kvalifikován pro tuto činnost, vzhledem k tomu, že ji umím i bez papíru.
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
aliendrone

Popravě ono na tom v reálu moc nezáleží, podstané je v tvém případě platit daně. (vést účetnictví) Pokud jako předmět podnikání zvolíš „truhlářství“, budeš potřebovat „odborného zástupce“, pokud to, co uvádíš ty „zprac. dřeva…“, tak nikoliv. Je to prostě jen formalita, která hraje roli obvykle pouze v případě koncesovaných živností.

Jestli děláš stoly jako „truhlář“ nebo jako „zpracovávač dřeva“ nikoho nesejří, HLAVNÍ je vést účetnictví a platit daně (jakkoliv to první je fuk, tak o to důsledněji na těch druhých dvou věcech mrcha stát trvá)! ;) :)

Znám podlaháře, který vesele prosperuje a jeho náplň činnosti je v podstatě „nákup a prodej“ podlahářských věcí a příslušenství, reálně podlahu naposledy dělal někdy před 10lety, takže asi tak. :)

Další odpovědi
elkon

Živnostenské oprávnění se vydávalo na základě vzdělání (výuční list). Nejlépe ti poradí na ŽÚ. Nevím jestli to platí stále.

quentos

aliendrone: jestli neznáme stejnýho… :{)>