Potřebuji vyřídit pozůstalost po rodičích kterou vyřizovala má sestra a já nebyl obeznámen.Jak postupovat?

Jedná se o příjezdovou cestu k pozemku na které chtějí zanést věcné břemeno (elektrokabel) a tím sem se dověděl že jsem jednim z dědiců a dědictví neni vyřízeno.Jak postupovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jste jeden z dědiců, musíte být přizván k dědickému řázení. Pokud jste nedal nikomu plnou moc, aby dědictví zá vás vyřídila, tak bez vás nemůže proběhnout. Věcné břemeno lze zanést do katastru pouze se souhlasem vlastníka.