Potřebuji vyřešit otázku na test z elektrotechniky ohledně asynchronního přenosu

Otázka na test zní: Asynchronní přenos čísla B6 hexadecimálně parita lichá.

Stačí pokud mi popř. dáte odkaz na nějaký materiál kde si to mohu přečíst.
Za každý odkaz budu rád, jelikož na toto je i učebnice krátká.

Odpovědi
Dochy

Stačí tohle?

Zdroj: http://www.hw­.cz/rozhrani/hw-server-predstavuje-seriova-linka-rs-232.html

anonym

Dochy toto co si mi dal je HW Serveru. Jako asynchronní přenos se myslí mezi dvěma součástky (sběrnice, procesor).

Dochy

Teď Tě nechápu. Na odkaze je popsán asynchronní sériový přenos vč. parity. Látka vhodná pro elektrotechniku. Nevím co má elektrotechnika společného s přenosem mezi procesorem a sběrnicí.