alenaalena

Potřebuji vypočítat objem betonu …

Potřebuji vypočítat objem betonu, objekt A: a-200cm, b – 300cm, c-10cm a druhý objekt B: a-800cm, b-450cm, c-17cm.. obsah míchačky je 300l, kolik to bude míchaček betonu a celkové množství betonu v m3. Dík

Odpovědi
Michal Kole

Výpočet objemu kvádru je abc

takto vynásobíš A a pak objekt B

Obyjmy vydělíš obsahem míchačky, ale musíš si převést cm3 na dm3 protože litr má stejný objem jako dm3

cm3 na dm3 je děleno 1000

Pochopeno ?

manon

Základní znalosti, bez kterých to nevyřešíš, jsou tyto:
1l vody=1dm3 pomůže Ti při vypočtení objemu míchačky v dm3.......převod mezi dm3 a m3 je 1dm3=0,001m3.­........
Taky ještě budeš potřebovat převod mezi cm3 a dm3 – platí, že 1cm3=0,001dm3. Bez toho bys na podobné příklady vždy jen zírala.

To už by mohlo stačit jako nápověda. Napiš, zda pomohlo.

Doplňuji:
V návaznosti na diskusi:
Tak pokud jsem se nesekla, tak první objem je 2×3×0,1= 0,6 m3
Druhý 8×4,5×0,17 = 6,12 m3
Dohromady objem 6,72m3. Míchačka má 300 dm3, tj. 0,3 m3. Podělením mi vyšlo 22,4 míchačky.
Souhlas? Někdy i výsledek v učebnici může být chybný.

Děda Louda

Tak se do toho pusť.
Doplňuji:
Není zač.
Chce to jenom tvé vlastní odhodlání.
Se dvěma chuťmi do toho!

Funna

stačí spočítat obsahy kvádrů abc převést na metry krychlové …1m2 rovná se 1l…a podělit vypočítané množství 300l…fakt je to strááááášně složité…učivo základní školy…
Doplňuji:
oprava 1dm3 – 1l…

alenaalena

joo, je to učivo záklaní školy, ale včera jsme se za boha nemohli dopočítat…rada někoho dalšího se vždy hodí.. díky všem za účast!!!! 🙂