Rommart

Potřebuji pro účel vstupní lékařské prohlídky (pro jiného lékaře) výpis ze zdravotní dokumentace mého lékaře?

Dobrý den, potřebuji pro účel Vstupní lékařské prohlídky (pro jiného lékaře) Výpis ze zdravotní dokumentace mého praktického lékaře. Je toto zpoplatněno? Popřípadě jak vysokou částkou? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
anonym

Dle ceníku inkriminovaného lékaře. Věru zde se odpovědi nemůžeš dočkat. Leda tak intervalu: 100,– — 700,–…

gecco

Lékař má právo na úhradu nákladů na pořízení výpisu/opisu…
😉

ivzez

Přestože závodní lékaři často výpis ze zdravotní dokumentace vyžadují,
není podle mne nikdo povinen výpis pořizovat, natož jej předávat lékaři,
kterého si sám nevybral, a ke kterému nemá důvěru.

Já bych předala pouze zprávu praktického lékaře ve znění
„XY je zcela zdráv“
nebo
„XY může vykonávat jakékoliv povolání“…

Nikdy bych nepředala zdravotní dokumentaci ani výpis z ní lékaři,
ke kterému nemám důvěru (mít důvěru k lékaři nemůže nařídit žádný zákon).