Pelfiee

Jak se jmenuje jedna věc, která se dříve používala v kuchyních?

Ahoj :)
Neví náhodou někdo, jak se jmenuje ta věc, která se dříve používala v kuchyních? Koukám na „Vyprávěj“ a tam je celkem často, je to taková krabička, která je většinou připevněná na stěně nad linkou. Je taková béžovobílá s oranžovým nebo zeleným (jiné barvy jsem zatím neviděl) okrajem s barevným kruhem na povrchu, který nejspíše drží takové stříbrné tyčky.

Děkuji

Nejlepší odpověď
cochee

To bude závěsná kuchyňská váha 🙂 Asi myslíš toto, viz Zdroj, ale bylo jich víc podobných typů. Ono se to vyklopilo odshora dolů do vodorovné polohy, tím vznikla miska, na kterou se nasypal matroš k odvážení.

Zdroj: http://img2.hy­perinzerce.cz/x-cz/inz/7550/7550606-kuchynska-mechanicka-zavesna-vaha-2.jpg

Lamalam

Proč dříve? Podobnou váhu mám i dnes.

cochee

Jasně, my máme taky – v trošku modernějším stylu, čtyřhrannou a ne z tak ošklivých plastů. Ale novou už v tomhle dizajnu (plastové víko váhy je po odklopení miska) nekoupíš. Spíš něco v tom stylu http://www.par­tnermarket.cz/fo­tocache/bigorig/5OR­N130528.jpg a https://i.nyx­.cz/files/00/00/12­/69/1269269_201cda90288a­31cbdd0f.jpg , ale můžu říct, že když jsem máti kupoval před dvěma roky váhu, tak závěsné prostě nebyly vůbec, jen na postavení na stůl.. Nakonec jsem koupil ETA ve tvaru prkénka, samozřejmě elektronickou, takže se dá přesně zvážit i vejce (na gram), má i nulování nádoby – tárování, nevýhodou ale je, že když se na váhu postaví rozměrnější nádoba, tak přikryje displej.