halík

Potřebuji vědět co to znamená odfuky na flérách.

Nejlepší odpověď
commando

Fléra (havarijní pochodeň) je zvláštní hořák, kde se zneškodňují hořlavé plyny, nebezpečné výbuchem, které není možno vypustit jen tak do vzduchu a nebo přebytky těchto plynů z výroby,když je není možno třeba kvůli poruše zařízení hned zpracovat nebo ani skladovat. Proto se volí cesta bezpečného spálení ve speciálním hořáku. Prostě se to odfoukne do hořáku, kde to bezpečně shoří. Typický případ jsou rafinérie, třeba Kaučuk, fléra je nahoře na tý věži, jak hoří ten plamen
Doplňuji:
Ještě – je to také součást bioplynových stanic = výroben bioplynu.