Ander77

potřebuji vědět co je to červená kniha.Pomůže mi někdo??

Dcera má za ůkol napsat co je to červená kniha

Nejlepší odpověď
annas

Červená kniha ohrožených druhů přináší seznamy ohrožených druhů zvířat a rostlin. Již po čtyři desetiletí mapuje stav ochrany (conservation status) jednotlivých druhů a poddruhů v celosvětovém měřítku za účelem zdůraznění těch skupin druhů, jež jsou ohroženy vyhubením. Červená kniha také přináší bližší informace a známé skutečnosti o příslušných taxonech (skupinách druhů).

Miroslavste, byl. Ale zapomněl jste uvést i rostliny. I ty jsou zapsané v této knize.
Doplňuji:
Dodávám zdroj: http://ohroze­nazvirata.blog­.cz/0712/cerve­na-kniha-ohrozenych-druhu

Další odpovědi
Miroslavst

je to kniha ohrožených druhů zvířat

a byl jsem rychlejší :))))))))))))))

Katrous

skus to na internetu treba ti to posluoží nebo ne\\\\\\\\\\

Zdroj: www.hasicihra­nice.mypage.cz