Avatar uživatele
huxa

Potřebuji udělat z notebooku stolní PC, poradíte mi prosím s pár věcmi?

Mám rozpadlou klávesnici a ani baterka už nic nevydrží, takže ho mám furt hozený na stole, nicméně zabírá hodně místa, potřeboval bych jen dát někam displej a zbytek notebooku třeba strčit do šuplíku nebo izolepou přilepit na dolní stranu desky stolu. Takže:

  1. Prodává se nějaká „prodlužka“, kterou by se displej mohl na základní desce v notebooku napojit? (stačilo by bohatě 0,5 metru)
  2. Lze nějak přidělat napevno napájecí kabel, aby se nedal snadno vypojit?
  3. Máte s tímto nějaké osobní zkušenosti, které by mohli výrazně pomoci?

Zajímavá 0 před 3901 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jpau

  1. Ne, ale šlo by vyrobit.
  2. Ano lze, vyhodiš konektor a drát připojíš na hulváta.
  3. Nemám ale vím jak bych na to asi šel – z toho titulu ti můžu říct, že to bereš za špatný konec a že to asi dobře nedopadne (člověk toho musí docela dost rozbít než si to přizná). Osobně bych koupil nějaký vga/dvi kabel, připojil externí monitor, ven vyhodil nějakou usb prodlužku a do zbylých usb hodil klávesnici a myš. Celkově mi to příjde rozumější než to rozebírat a zbytky připojovat á la Kolesa všemožnými prostředky k čemukoli (izolepa aj.) – viz jeho oficiální stránky.

Doplňuji:
loops rozumnější

Upravil/a: jpau

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Jednoduché:
miesto klávesnice použite externú klávesnicu
nb majte pripojený na sieť,
položte si ho na stôl na šikmý podstavec, alebo do upraveného držiaka za stôl pred seba externú klávesnicu a myš, vedľa nb si na stôl postavte externý monitor a môžte mať rozšírený obraz, alebo dva obrazy naraz.
" externí prodlužka" na display monitoru sa nevyrába, interná je robená na mieru pre konkrétny typ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

huxa, seš dobrej, jakse ti to povede, dej vědět, já bych potřeboval předělat koloběžku na Harleye…

před 3900 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek