Brambacher

Potřebuji se zbavit oparu…

Potřebuji se zabvit oparu co nejrychle nezná někdo nějakou dobrou metodu? děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem zkoušela jsem různé přípravky z lékárny, ale opar rychle nemizel, jen se zmírnila bolest. Ale z lidových rad u mě zabírala zinková mast i zubní pasta. Nyní opary už nemívám.

Našla jsem lidové rady.

  • zinková mast – urychluje zasychání puchýřů. Dokáže ale i víc, protože brání viru, aby napadal další, zatím zdravé buňky. Podporuje hojení a zklidňuje svědění.
  • zubní pasta. Na tu přísahají mnozí, kteří jsou opary často týráni. Zubní pasty mívají určitý desinfikční účinek, takže proti nim není v zásadě co namítat. Z puchýřků vytahují vlhkost.
  • kostka ledu. Má zabírat jako v samém počátku oparu. Kostku zabalte do papírového kapesníčku a přitiskněte na kůži. Během dne několikrát opakujte. Kapesník pokaždé zlikvidujte.
  • tea tree. Oblíbený všelék s desinfekčními účinky. Navíc zklidňuje svědění.
  • mýdlová pěna. Při prvním trnutí na tváří potřete ono místo mýdlovou pěnou a nechte zaschnout. Uvidíte, třeba se infekce zastaví.
  • potírat opar čajem z meduňky, přiložit navlhčený papírový kapesníček.

Možná vás to potěší, možná ne, každopádně vězte, že v červeném vínu byly nalezeny látky, které původce oparu zabíjejí. Navíc zmenšují otoky při oparu a potlačují typickou bolestivost. Stejné látky obsahuje také černý čaj, takže lidové rady, které nabádají, abychom si na opar přikládali sáček spařeného čaje nebudou tak docela od věci.

Odborníci dále tvrdí, že není vhodné jíst sýry k snídani k svačině, protože virus, vyvolávající opar, je citlivý na určité bílkoviny, jiné ho naopak udržují v ospalém stavu. Takže co tedy jíst? Především mléčné výrobky, mořské ryby, hrách, fazole, brambory a rozličné druhy ovoce. Pozor naopak na čokoládu, ořechy, rýži a želatinu.

Podle stránky

Zdroj: http://magazin­.ceskenoviny.cz/zdra­vi/index_view­.php?id=168310

Další odpovědi
Jahoda

Otázka zde už několikrát padla. Proto posílám pár odkazů s odpověďmi.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradil-by-nekdo-co-na-opar

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/opar-na-rtu-jak-se-ho-zbavit

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vylecit-seredny-koutek-u-pusy-rozlezly-opar

oskar

HEMAGEL.Dostanete v lékárně.Dopo­ručuji.

Emma

Také na to trpím, ale mám jednu zaručenou jednoduchou radu. Je potřeba jej vysušit a to zabírá spolehlivě. Takže obyčejný pudr – v dámské pudřence – nanést a opar vyschne a zklidní se.

gnr54

Já si dávám zubní pastu a docela v pohodě.

panenka

na opary jsem si koupila v lékarně mastičku DUVIRA potíráte si to místo 3 krát denně a do týdne ho máte pryč

dagry

A ještě jsem někde četla, že jako prevence oparů je dobré sníst denně několik jader mandlí.

GM

Jako prevence mi velmi dobře slouží tzv. „Zázračný kelímek“ – Tender Care – od Oriflame. Dřív jsem na opary trpěla hodně, teď už asi 15 let při denním používání tohoto přípravku nevím co to opar je.