huxa

Potřebuji řidičák či technickou kontrolu na kolo, na které si přidělám motor (třeba elektromotor)?

Odpovědi
dusand

Technickou na tom nikdo neudělá, protože taková úprava by nebyla povolená pro provoz na pozemní komunikaci. Tím pádem na toto není potřeba ani řidičák, protože pro takovouto skupinu oprávnění není. Za předpokladu, půjde-li o spalovací motor, neměl by být větší než 49ccm, u elektromotoru to sotva někdo pozná.Takže stačí helma.

honza19hk

ne ,jen do nějakého obsahu a rychlosti je to legální.Kdysi jsem dal na ukrajinu motor se 125 jhavy.Ale to snadno každý pozná.Elektromotory ne,na první pohled nepozná výkon,tam je to omezeno rychlostí.

Řidičák ani technickou nepotřebuješ,nelze udělat technickou na něco co není povolené.